Električenku si už kúpite aj na pošte

13.10.2017

Slovenská pošta prináša v spolupráci s Dopravným podnikom Bratislava novú službu pre cestujúcich v Bratislavskom kraji. Cestujúci si môžu kúpiť predplatný cestovný lístok (električenku) či dobiť si kredit na elektronickú peňaženku na každej zo 111 pôšt v Bratislavskom kraji, čo predstavuje až 329 priehradiek.

Ak máte záujem o kúpu predplatného cestovného lístka (električenky), stačí keď na pošte predložíte Bratislavskú mestskú kartu, kartu Dopravného podniku Bratislava alebo ISIC kartu a uvediete o aký typ lístka máte záujem.

   

Na pošte vám predajú predplatený cestovný lístok (električenku) na všetky typy tarifných pásiem a časových taríf (7, 30, 90, 365 dní). Za nákup môžete zaplatiť v hotovosti, Poštovou kartou, Poštovou kartou – Komerčnou alebo kartami Poštovej banky.

Ak máte trvalý pobyt v Bratislave, zriaďte si Bratislavskú mestskú kartu, ktorá poskytuje na električenku 10%-nú zľavu a za nákup zaplatíte Bratislavskou mestskou kartou aj na pošte.

V prípade, že využívate elektronickú peňaženku na karte Dopravného podniku Bratislava aj Vy si môžete dobiť kredit na poštách v Bratislavskom kraji. Minimálna výška dobitia elektronickej peňaženky je 10 €, maximálna výška kreditu (zostatku) je 150 €. Za tento kredit si môžete kupovať elektronické cestovné lístky priamo vo vozidlách so zľavou 10% z ceny lístka. Tento spôsob je výhodný najmä v prípade, ak necestujete pravidelne.

Nezabudnite však, že na všetkých kartách musí byť aktivovaná dopravná funkcionalita. Túto si aktivujete v niektorom obchodnom mieste Dopravného podniku Bratislava – len raz, pri vydaní karty.

Viac informácií o službách cestujúcim na poštách.

Šťastnú cestu na poštu!