Faktúry už môžete zaplatiť aj na pošte

09.11.2018

Slovenská pošta priniesla v spolupráci s SPPS novú službu svojich zákazníkov. Teraz môžu svoje faktúry zaplatiť na každej zo 1.575 pôšt na celom Slovensku, čo predstavuje až 2.865 priehradiek.


Ak chcete na pošte zaplatiť faktúru, stačí keď ju spolu s platným dokladom totožnosti predložíte priehradkovému pracovníkovi, ktorý ju spracuje. Následne ju zaplatíte v hotovosti, Poštovou kartou alebo kartami Poštovej banky. Ak faktúru zaplatíte v pracovný deň do 10:00, bude Vaša platba na účte prijímateľa ešte v ten istý deň (!); ak po 10:00 tak bude platba na jeho účte nasledujúci pracovný deň. Služba je spoplatnená podľa Sadzobníka SPPS, po zaplatení faktúry dostanete potvrdenku.

Podmienkou je, že faktúra musí obsahovať PAY by square kód. Ten v súčasnosti používajú na svojich faktúrach telekomunikační operátori, poisťovne, dodávatelia energií, vodárne, e-shopy, úrady a mnoho iných spoločností. Spracovanie údajov o platbe je jednoduché, rýchle a bezchybné – skenovanie kódu ušetrí približne 90% času oproti prepisovaniu údajov z faktúry.

V prípade, že faktúra neobsahuje PAY by square kód, môžete si ho sami vytvoriť prostredníctvom aplikácie „bysquare“, ktorú nájdete v App Store aj na Google Play

Viac informácií o službe Platba faktúr na pošte.

Nálepky, označujúce poštové priehradky, na ktorých môžete zaplatiť faktúry: